Úspěch

Děláme politiku odspoda. Stavíme náš program a pomalu zvyšujeme svoji sílu. Není to vždy jednoduché, ale o to více nás těší naše úspěchy, za kterými stojí jen poctivá práce, ne miliony nějakého podnikatele, který si chce koupit stát.

Senátor Libor Michálek

Doposud největším volebním úspěchem je pro Piráty bezpochyby zvolení Libora Michálka senátorem v roce 2012. Libor Michálek je nestraník a kandidoval za Piráty s podporou KDU-ČSL a SZ. Jeho volebním tématem bylo omezení korupce, proto byla jeho sázka na Piráty logická. Díky senátoru Michálkovi se Piráti stali parlamentní stranou a často s panem senátorem konzultují připravované zákony.

Volby do Poslanecké sněmovny 2013

V předčasných volbách 2013 nás volilo 132 417 oprávněných voličů. Proti roku 2010, kdy Piráty volilo 42 323 lidí, jde o nárůst přes 212 %. Ziskem 2,66 % hlasů se Piráti definitivně vymanili ze škatulky protestní strany a jasně ukázali, že jsou komplexní stranou, která je schopná oslovit přemýšlivé voliče.

Cena hlasu v kampani 2012

V krajských volbách 2012 získala Česká pirátská strana celkem 57 805 hlasů. Stala se tak pravděpodobně nejefektivnější politickou stranou těchto voleb, neboť na jeden hlas utratili Piráti méně než dvě koruny. Nechceme utrácet peníze za billboardy, naše kampaně stojí na dobrovolnících, kteří by se pro nás rozkrájeli.

Referendum Praha 7

Piráti se podíleli na přípravě a propagaci místního referenda v Praze 7 společně s opozičními stranami KDU-ČSL, SZ, TOP09 a občanskými sdruženími. Koalice ODS, ČSSD a KSČM na pražské sedmičce prosazovala předražený projekt nové radnice, který se výše zmíněným organizacím povedlo úspěšným referendem zarazit. Společně jsme dokázali, že má smysl bedlivě sledovat kroky volených zástupců a že místní referendum je silným nástrojem přímé demokracie.

Nová Pláň - Pirátům zaslíbená

Obec Nová Pláň je nejvíce pirátskou obcí v České republice. Ve volbách do krajských zastupitelstev v 2012 zde Piráty volilo 28,12 % voličů. Celkem se volilo v 6309 obcích a Česká pirátská strana získala více než 5% v 473 z nich, celkem získali Piráti v krajských volbách 2,2 % hlasů.